• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Chociaż styczeń jest zimowym, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

24 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

• Rekrutacja

• W związku z rozpoczęciem postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2023/2024 do przedszkola, prosimy  rodziców o pobieranie i składanie deklaracji  i wniosków.

Terminy:

1. Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego - 30 stycznia 2023 r.- 6 lutego 2023 r.

2. Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym - 6 lutego 2023 r.- 20 lutego 2023 r.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• W czwartek poprzedzający Święta Bożego Narodzenia dzieci od samego rana nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł naszych przedszkolaków. Zanim rozdał prezenty dzieci recytowały wierszyki, śpiewały i tańczyły. Również nasze Panie musiały popisać się różnymi umiejętnościami. Nastepnie wspaniały gość wręczył każdemu dziecku prezent.

• Wigilia przedszkolna

• 21. grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu  jeden z najpiękniejszych dni w roku - Wigilię Bożego Narodzenia. Przy dźwiękach znanych kolęd dzieci składały sobie życzenia, dzieliły się opłatkiem oraz zjadły uroczysty obiad. Następnie wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane świątecznym upominkiem.

• Wesołych Świąt!

• Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to okres składania życzeń świątecznych. Nasze przedszkolaki wraz
            z nauczycielami złożyli życzenia świateczne przyjaciołom naszego przedszkola  z Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, szkół i instytucji z terenu gminy Dobrzyń nad Wisłą.

• Szlachetna Paczka

• Akcja Szlachetna Paczka przebiega pod hasłem "DOBRO to wynik dzielenia". Tym, co mamy podzieliliśmy się z potrzebującą Rodziną Pani Doroty. Paczkę dostarczyliśmy do sztabu, który mieścił się w GOK w Tłuchowie.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i dziękujemy Państwu za wsparcie tej szlachetnej akcji.

• Dentobus w naszym przedszkolu

• 17 listopada 2022 r. nasze przedszkole odwiedził dentobus, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. W czasie wizyty stomatolog dokonał przeglądu uzębienia dzieci i udzielił wskazówek na temat dbania o higienę jamy ustnej.

• Święto Niepodległości

• Dzieci z Przedszkola Samorządowego Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą uczciły kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście składając kwiaty pod pomnikiem 900-lecia.

• "Szkoła do hymnu"

• W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność przedszkola uroczyście zaśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

• Karma dla kundelka- podsumowanie akcji

• W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję KARMA DLA KUNDELKA, której celem była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku we Włocławku  a także kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Cieszymy się, że przedszkolaki wraz z rodzicami tak licznie odpowiedzieli na nasz apel - dziękujemy!

• #SzkołaPamięta

• W minionym tygodniu nasze przedszkole przystąpiło do akcji MEiN #SzkołaPamięta.W ramach akcji dzieci wraz z wychowawcami udały się na spacer patriotyczny ulicami Dobrzynia nad Wisłą oraz zapaliły znicze na grobie nieznanego żołnierza.

• Pasowanie

• Piatek 28 października 2022 r. był dla dzieci z grupy Tygryski wyjątkowym dniem, gdyż zożyły ślubowanie
            i zostały uroczyście pasowane na starszaka. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, który zachwycił rodziców i bliskich naszych przedszkolaków a także gości zaproszonych na uroczystość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość przebiegła w bardzo miłej, wesołej atmosferze wspólnej zabawy.

• Urodziny Kubusia Puchatka

• 14 października patron naszego przedszkola Kubuś Puchatek obchodził urodziny. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wręczyły mu prezenty oraz złożyły życzenia, a Pani Agnieszka upiekła dla Kubusia i jego gości przepyszny tort. Po słodkim poczęstunku przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych.

• Informacja

• W dniu 31 października 2022 r. (poniedziałek) Przedszkole Samorządowe Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą będzie zamknięte.

• Pogadanka o zdrowiu

• 29. września w naszym przedszkolu gościała Pani Katarzyna Marczewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lipnie. Pani Kasia przeprowadziła bardzo pouczającą pogadankę z dziećmi z grupy Tygryski. Najpierw odbyła się rozmowa o higienie i pokaz prawidłowego mycia rąk, następnie dzieci pochwaliły się swoją wiedzą nt. zdrowego odżywiania.  Na spotkaniu nie zabrakło także dorbrej zabawy przy piosence "Mydło wszystko umyje".

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dziękujemy mł.asp. Michałowi Marciniakowi za spotkanie z przedszkolakami i udzielenie dzieciom cennych wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz obdarowanie nas odblaskami. Wdzięczne przedszkolaki przekazały naszemu gościowi "prototyp" radiowozu policyjnego oraz podziękowania.