• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-nowości wydawnicze w naszym przedszkolu

• W naszym przedszkolu pojawiło się wiele nowości wydawniczych dedykowanych dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z książkami. Zakupione książeczki rozwijają u najmłodszych zdolności manualne, logiczne myślenie, a także pobudzają wyobraźnię. Pojawienie się nowości wydawniczych zawdzięczamy dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
          • Pasowanie na Starszaka

• W dniu 15 listopada 2023 r. w grupie Tygrysków odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na Starszaka. Dzieci w obecności rodziców i zaproszonych gości recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, odpowiadały na trudne pytania. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na Starszaka. Rodzice z ogromną dumą i wzruszeniem oklaskiwali swoich artystów. Wszystkie Tygryski otrzymały pamiątkowy dyplom i kuferek niespodziankę. To był przemiły dzień.

• Dzień postaci z bajek

• Z okazji Dnia postaci z bajek nasze Przedszkolaki wyruszyly w podróż do krainy księżniczek, rycerzy , wróżek oraz super bohaterów. Dzieci przebrane w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały puzzle. Wszyscy kochamy bajki, ponieważ uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

• #SzkołaPamięta

• Już po raz kolejny przystąpilismy do akcji #SzkołaPamięta. Jak co roku przed Świętem Zmarłych dzieci z grupy Króliczki oraz Tygryski wybrały się na patriotyczny spacer podczas którego odwiedziły miejsca pamięci.

• Dzień dyni

• W piątek 27. października dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych poznawały  walory dyni.  W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy. Dzien był wypelniony zajęciami plastycznymi, zabawami i konkursami.

• Zbiorka na rzecz PCK

• Dzieci oraz pracownicy naszego przedszkola wsparli zbiórkę PCK prowadzoną przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą.

• Urodziny Kubusia Puchatka

• 18. października w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Jest to nieustannie jeden z najmilszych dni w kalendarzu imprez naszej placówki. Goście jak zwykłe dopisali. Dzieci w odświętnych strojach zaśpiewały Kubusiowi tradycyjne STO LAT, złożyły życzenia i wręczyły prezenty. Następnie wspólnie zjedliśmy pyszny tort i uczestniczyliśmy w licznych zabawach. To był przesłodki dzień.

• DEN

• Dzień Edukacji Narodowej, który w naszym przedszkolu obchodzilismy 13. października miał bardzo uroczystą oprawę. Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola, podziękowała za trud wkładany w codzienną pracę, dzieciom zaś życzyła, aby każdy dzień w przedszkolu był dla nich radosny. Dzieci ze wszystkich grup podziękowały swoim nauczycielom  recytując wiersze i śpiewając piosenki.

• Spotkanie ze strażakiem

• 11.10.2023 odwiedził nas Pan Paweł Śliwiński z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. Opowiedział dzieciom o pracy strażaka oraz wskazał przykłady właściwego zachowania w trudnych sytuacjach, w których powinniśmy korzystać z numerów alarmowych. To było bardzo pouczające i ważne spotkanie. Dziękujemy

• Dzień Chłopaka

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest Dzień Chłopca, który obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki złożyły kolegom życzenia oraz obdarowały upominkami. Wszystkie dzieci brały udział w specjalnie przygotowanych zabawach i konkursach.

• Dzień Przedszkolaka

• Dzień Przedszkolaka obchodzony 20 września jest jednym z najważnieżniejszych dni w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez wychowawców grup. Na dzieci czekała także miła niespodzianka od Pana Burmistrza Piotra Wiśniewskiego, który podarował naszemu przedszkolu wspaniale  zabawki, które bardzo spodobaly się naszym podopiecznym.

• Sprzątanie Świata 2023

• Tegorocznej edycji akcj Sprzątania Świata przyświecało hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzieci i nauczyciele  zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Wczesniej podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, jak właściwie segregować śmieci i co to jest recykling.