• Warsztaty świąteczne

• W oczekiwaniu na Wielkanoc uczestniczyliśmy w świątecznych warsztatach plastycznych w DDK ,,Żak". Dzieci wykonały zajączka, który z pewnością będzie miłym akcentem na wielkanocnym stole. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

• Dzień Kobiet

• Dzień Kobiet w naszym przedszkolu, jak co roku, to przemiłe święto dla wszystkich Pań i dziewczynek.
            Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu mali dżentelmeni składali życzenia dziewczynkom oraz Paniom. Chłopcy  śpiewali „100 lat” i wręczyli drobne upominki przygotowane przez rodziców. Tego dnia w przedszkolu brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Małe damy były bardzo uradowane i dziękowały za przygotowane niespodzianki.

• Spotkanie z lekarzem weterynarii

• Do naszego przedszkola zawitał wyjątkowy gość Pani Kinga Jamróz- doktor weterynarii.

Celem jej wizyty było zapoznanie z pracą weterynarza i zdobycie wiedzy na temat pielęgnacji zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt.Dzieci poznały zasady postępowania w kontaktach ze zwierzętami, aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń. Pani weterynarz zaprezentowała różne narzędzia, których używa w codziennej pracy: słuchawki, strzykawki, zestaw do podłączenia kroplówek, termometr, itp. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania dotyczące zwierząt i pracy weterynarza. W spotkaniu uczestniczył również piesek Fifi, który otrzymał dyplom "Dzielnego Pacjenta". Zajęcia miały również uzmysłowić dzieciom, że zwierzę nie jest zabawką, czuje, pragnie i cierpi, jak człowiek.

Na zakończenie spotkania Pani dyrektor wręczyły Pani doktor dyplom "Przyjaciela Zwierząt".

• Dzień Dinozaura

• Z Dnia Dinozaura dzieci odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.  Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów, oglądały zabawki –dinozaury, książeczki oraz albumy. Następnie uczestniczyły w zabawach sensorycznych, matematycznych i grach. Dzieci klasyfikowały, przeliczały i segregowały różne gatunki dinozaurów , malowały, wycinały i rysowały zwierzęta.

• Dzień Kota

• 16 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kota. Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki. W tym dniu przedszkolaki oglądały zdjęcia różnych ras kotów, opowiadały o sposobie życia i odżywiania kotów domowych. Śpiewały piosenki, tańczyły do utworów o kotach, bawiły się w zabawy, rozwiązywały zagadki. Wykonywały prace plastyczne, których motywem przewodnim był kot.

• Walentynki

• Walentynki to doskonala okazja do integracji dzieci i rozwijania ich przynależności do spoleczności przedszkolnej podczas wspólnej zabawy.

• Warsztaty walentynkowe

• W zwiżaku ze zblizajacym się świętem zakochanych  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w walentynkowych warsztatach plastycznych w DDK ,,Żak ". Kwiatek- serduszko, który dzieci wykonały na zajęciach z pewnością będzie miłą walentynką dla najbliższych. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.