• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne na świecie. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawach i dzialaniach, które uwrażliwiły je na piękno przyrody oraz uświadomiły konieczność dbania o naszą planetę.

• Spotkanie z poezją Zofii Czyżyńkiej

• @NPRCz2.0 @MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego @MinisterstwoEdukacjiNauki

Nasze przedszkole uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem programu jest realizacja działań promujących czytelnictwo. Nasze przedszkolaki przygotowały program artystyczny, w którym wykorzystane zostały wiersze naszej lokalnej poetki Pani Zofii Czyżyńskiej. Uroczystość z udziałem honorowego gościa - Pani Zofii odbyła się 19 kwietnia w DDK,,Żak ''. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor DDK za współpracę i nieocenioną pomoc, a przybyłym gościom za obecność.

• Wyjazd na spektakl muzyczny "Dzwonnik z Notre Dame"

• 14 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się do Płocka na spektakl muzyczny pt. ,, Dzwonnik z Notre Dame ''. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z aktorem i sceną teatralną. Maluchy z zainteresowaniem i prawdziwym zachwytem obejrzały przygody Quasimodo i Esmeraldy, a gra świateł, piękna muzyka, scenografia i kolorowe kostiumy dopełniły tę wzruszającą opowieść. Mamy nadzieję, że doświadczenia teatralne pozytywnie wpłyną na rozwój kreatywności naszych przedszkolaków.

• Mali ogrodnicy

• Ogród przedszkolny to przedłużenie sali przedszkolnej. Dziś dzieci podjęły się upiększenia naszego przedszkola,wysadziły cebule i sadzonki kwiatów. Dzięki temu miały okazję wcielić się w rolę małych ogrodników,ćwiczyły również umiejętności społeczne,uczyły się odpowiedzialności oraz rozwijały wrażliwość na piękno przyrody.

• Wesołego Alleluja!

• Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa
            staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia.
            Cudownych Świąt Wielkiejnocy
            życzą
            Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy
            i Dzieci z Przedszkola Samorządowego Kubusia Puchatka
            w Dobrzyniu nad Wisłą

• Śniadanie wielkanocne

• Uroczyste śniadanie wielkanocne jest tradycją naszego przedszkola. Na  pięknie udekorowanym świątecznym stole pojawiły się jajka, szynka oraz babka. Wcześniej, podczas zajęć, dzieci rozmawiały o symbolice świątecznych pokarmów.  Przed śniadaniem Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowych i radosnych świąt. Odwiedził nas także wielkanocny zajączek, który podarował przedszkolakom słodkie upominki.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

• Warsztaty wielkanocne w DDK "Żak"

• W oczekiwaniu na Wielkanoc wzięliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach artystycznych  w DDK "Żak". Każdy z naszych przedszkolaków wykonał wyjątkowego świątecznego kurczaczka. Dziękujemy za zaproszenie.

• Lista dzieci przyjętych do przedszkola

•

Poniżej zamieszczone są listy dzieci przyjętych do przedszkola po przeprowadzeniu  postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2023/2024.

W dniach 4 kwietnia 2023 r.- 14 kwietnia 2023 r. prosimy o potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (oświadczenia do pobrania w kancelarii przedszkola).

• Tydzień Mózgu

• W dniach 13-19 marca 2023 r. obchodziliśmy Tydzień Mózgu. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy dzieci na temat działania najlepszego komputera świata - ludzkiego mózgu. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób w każdej chwili naszego życia docierają do nas bodźce (m.in. dotyk, dźwięk). Dzieci również poznały wiele ćwiczeń, które stymulują nasz mózg.