• Tłusty Czwartek

• Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Podobno dzięki temu będziemy mieć zagwarantowane szczęście przez cały rok. Tak też było w naszym przedszkolu. W pączkowej uczcie uczestniczyły wszystkie dzieci i panie nauczycielki. Nie było przedszkolaczka, który nie chciałby spróbować tego znanego wszystkim smakołyku. Na zajęciach poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Wysłuchaliśmy wierszyków związanych z tym świętem, wykonywaliśmy zadania z pączkiem w roli głównej.

• Walentynki

• Bal karnawałowy

• W piątek 27 lutego 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcielily się w bohaterów ulubionych bajek, m.in. księżniczki, czarodziejów i czarodziejki, motylki, policjantów, astronautów i wiele innych barwnych postaci. Wszyscy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawachi konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Chociaż styczeń jest zimowym, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

24 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość. Dzieci przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.