• Bal karnawałowy

• Karnawał to niezwykle miła tradycja bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku.Jest to czas przepełniony muzyką i cudowną zabawą. Dla naszych przedszkolaków bał karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni.Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 9 lutego 2024 roku. Radości przedszkolaków nie było końca, świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka, i innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno -ruchowych. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek.

• Tłusty Czwartek

• Karnawał, to czas uczt i zabaw. Ostatni czwartek karnawału, zwany jest Tłustym Czwartkiem. Najważniejszym akcentem w tym dniu są oczywiście pączk,i tak też było w naszym Przedszkolu. Dzieci poznały genezę tego święta oraz tradycje z nim związane.Zgodnie z tradycją, która mówi, że każdy w tym dniu powinien zjeść chociaż jednego pączka, również my tego dnia konsumowalismy słodkie pączki.

• Półka bookcrossing'owa w naszym przedszkolu

• "Bookcrossing. Uwolnij książkę" to forma popularyzowania czytelnictwa. Książki czekają na czytelnika na specjalnie przeznaczonych do tego półkach. W Przedszkolu stworzylismy specjalną półkę na książki, rodzic wraz z dzieckiem mogą zabrać wybraną  książkę do domu, obejrzeć ją i przeczytać, a następnie przynieść z powrotem do przedszkola. Zachęcamy do wspólnego czytania.

NPRCz2.0@MinisterstwoKulturyiDziedzictwaNarodowego@MinisterstwoEdukacjiNarodowej

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to osoby, które w sercu każdego dziecka zajmują szczególne miejsce. W dniu 31 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.W miłej i wzruszającej atmosferze dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce oraz obdarowały swoich najbliższych drobnymi upominkami. Gromkie brawa, radość i wzruszenie babć i dziadków były najlepszym podziękowaniem dla wnuków.