• Warszaty naukowe w Zakątku Odkrywców

• W pierwszy dzień wiosny wybraliśmy się na autokarową wycieczkę do Zakątka Odkrywców, gdzie na angażujących warsztatach naukowych świętowaliśmy nadejście wyczekiwanej pory roku. Uczestniczyliśmy  w warsztatach mydlarskich, efektem naszej pracy pod kierunkiem instruktora były kolorowe i pachnące mydełka wykonane przez dzieci. Z uwagą obserwowaliśmy pokaz baniek mydlanych (także płonących), ponadto każdy z nas doświadczył na własnej skórze zamknięcia w ogromnej bańce mydlanej.

• Pokaz astronomiczny

• Ósmego marca odbyliśmy zajęcia w mobilnym planetarium Syriusz. Pokaz dla każdej grupy odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż w kosmos, przechadzały się po Marsie, a także lądowały na Księżycu. Pokaz dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

• Warsztaty teatralne w DDK "Żak"

• Udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez DDK "Żak" był dla naszych przedszkolaków wspaniałą okazją do poznania podstaw pracy aktora oraz różnych form teatralnych. Najpierw dzieci wysłuchały legendy o Bazyliszku, następnie wzięły udział w warsztatach.