• Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą

• W dniach 16-17 stycznia nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych przez Panie z Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą. Dzieci wysłuchały bajki, rozwiązywały zagadki, wykonały pracę plastyczna oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Następnie przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Takie spotkania umożliwiają dziecku bezposredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, są inspiracją do działań plastycznych. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz Kartę Małego Czytelnika. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Dziekujemy za zaproszenie.

• Jasełka

• 22 grudnia 2023 r.  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego dnia. Ku uciesze rodziców i zaproszonych gości, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus dopełnione kolędami, pastorałkami i tańcem. Dziecięca interpretacja Narodzin Pańskich , życzenia i serdeczność wszystkich zebranych pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się Świąt. To było spotkanie pełne ciepła, radości i rodzinnej bliskości.

• Wigilia

• W dniu naszej przedszkolnej Wigilii od samego rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje, dźwięki kolęd i dzieci w odświętnych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie jakim jest Wigilia. Na początku Pani Dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia, a następnie wspólnie zjedliśmy tradycyjne, wigilijne potrawy. Po powrocie do sal czekała dzieci przemiła niespodzianka, bo Mikołajki zostawił im bożonarodzeniowe prezenty.

• Warsztaty pierniczkowe

• W naszym przedszkolu zapachniało świętami za sprawą warsztatów pierniczkowych, które odbyły się pod kierunkiem pani Agnieszki.  Dzieci dowiedziały się jak można ozdobić pierniki. Pyszny, kolorowy lukier smakował wszystkim.Każde dziecko otrzymało zestaw pierników i lukier zapakowany w woreczki. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i pełnego zaangażowania. Dzieci wykazały się fantazją i niesamowitym kunsztem.

• Zbiórka dla schroniska

• W tym roku kolejny raz przeprowadzilismy akcję ,,Miska dla Azorka ", podczas której zbieraliśmy karmę oraz inne produkty dla zwierząt ze schroniska we Włocławku. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za tak liczne włączenie się do akcji.

• Warsztaty bożonarodzeniowe

• W tym wyjątkowym czasie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w edukacyjnych warsztatach twórczych prowadzonych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej. Dzieci najpierw wysłuchały informacji nt tradycji tych wyjątkowych świąt, następnie własnoręcznie wykonały piękne ozdoby choinkowe.