• Dentobus w naszym przedszkolu

• 17 listopada 2022 r. nasze przedszkole odwiedził dentobus, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. W czasie wizyty stomatolog dokonał przeglądu uzębienia dzieci i udzielił wskazówek na temat dbania o higienę jamy ustnej.

• Święto Niepodległości

• Dzieci z Przedszkola Samorządowego Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą uczciły kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście składając kwiaty pod pomnikiem 900-lecia.

• "Szkoła do hymnu"

• W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 cała społeczność przedszkola uroczyście zaśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

• Karma dla kundelka- podsumowanie akcji

• W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy akcję KARMA DLA KUNDELKA, której celem była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku we Włocławku  a także kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Cieszymy się, że przedszkolaki wraz z rodzicami tak licznie odpowiedzieli na nasz apel - dziękujemy!

• #SzkołaPamięta

• W minionym tygodniu nasze przedszkole przystąpiło do akcji MEiN #SzkołaPamięta.W ramach akcji dzieci wraz z wychowawcami udały się na spacer patriotyczny ulicami Dobrzynia nad Wisłą oraz zapaliły znicze na grobie nieznanego żołnierza.

• Pasowanie

• Piatek 28 października 2022 r. był dla dzieci z grupy Tygryski wyjątkowym dniem, gdyż zożyły ślubowanie
            i zostały uroczyście pasowane na starszaka. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, który zachwycił rodziców i bliskich naszych przedszkolaków a także gości zaproszonych na uroczystość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość przebiegła w bardzo miłej, wesołej atmosferze wspólnej zabawy.

• Urodziny Kubusia Puchatka

• 14 października patron naszego przedszkola Kubuś Puchatek obchodził urodziny. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wręczyły mu prezenty oraz złożyły życzenia, a Pani Agnieszka upiekła dla Kubusia i jego gości przepyszny tort. Po słodkim poczęstunku przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych.