• Dzień Dziecka- cz. 1

• Przedszkolny Dzień Dziecka w tym roku podzieliliśmy na dwa etapy. Dzisiaj w DCSiT odbyła się część o charakterze sportowym. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach bieżnych, zręcznościowych, z elementami rywalizacji oraz bawiły się na dmuchańcach. Na zakończenie Pan dyrektor Łukasz Wasilewski doceniając starania naszych przedszkolaków, obdarował wszystkich medalami ,, Mistrzowie DCSiT ''. Dziękujemy Paniom Ani i Marcie za super zabawę.

• Światowy Dzień Pszczół

• Z okazji Światowego Dnia Pszczoły gościliśmy w przedszkolu Państwa Anne i Radoslawa Cymerman, którzy zajmują się pszczelarstwem. Goście opowiedzieli nam, jak przebiega proces powstawania miodu, zobaczyliśmy prawdziwy ul oraz przyrzady wykorzystywane przez pszczelarzy podczas pracy w pasiece. Dowiedzieliśmy się także wiele na temat życia pszczół i podziale ról w ulu. Państwo Cymerman obdarowali nas miodem, który dzieci z przyjemnością degustowały.

• Konkurs recytatorski

• Dwoje dzieci z najmłodszej grupu przedszkolnej: Zosia Szajerska i Krzyś Michalski reprezentowali nasze przedszkole podczas gminnego konkursu recytatorskiego "Wiersze i wierszyki recytują małe smyki", którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chalinie. Miło jest nam poinformować, że Zosia zajęła II miejsce a Krzyś III (kategoria dzieci 3 -letnie). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

• Dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą za zaproszenie na spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wieslawem Drabikiem. Autor z wielką pasją i poczuciem humoru opowiadał o swojej twórczości, czytał fragmenty wybranych książek i zadawał mnóstwo zagadek, za rozwiązanie którychdzieci otrzymały nagrody.

• Zajęcia z robotami Photon

• Dzieci z grupy Kroliczki oraz Tygryski uczestniczyly w zajęciach z robotyki podczas których stawiały swoje pierwsze kroki w programowaniu. Zajęcia odbyły się we współpracy z uczniami oraz nauczycielami Szkoly Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Dyblinie.

• Konkurs recytatorski poezji Zofii Czyżyńskiej

• Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyly w "Konkursie recytatorskim poezji Zofii Czyżynskiej", którego organizatorem byla Biblioteka Publiczna w Dobrzyniu nad Wisłą. Nasi reprezentanci pięknie wyrecytowali wybrane wiersze. Serdecznie gratulujemy Natalii Pawłowskiej zajęcia III miejsca.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Z ogromną radością informujemy, że Przedszkole Samorządowe Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą otrzymało dofinansowanie  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dzięki otrzymanemu wsparciu w naszym przedszkolu pojawi się wiele nowości wydawniczych oraz przeprowadzimy szereg działań promujących czytelnictwo.

• Zajęcia z alpakami

• W naszym przedszkolu gościliśmy Kubę, Oreo i Charliego – alpaki z Alpakowego Zakątka. Przedszkolaki głaskały, karmiły i przytulały naszych niecodziennych gości. Obcowanie z tymi przemiłymi zwierzętami wspiera dzieci w sferze emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Dzieci uczą się szacunku i empatii dla żywych stworzeń.

• Wizyta w remizie OSP Dobrzyń nad Wisłą

• Przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do strażaków z OSP Dobrzyń nad Wisłą. Podczas tej niecodziennej wizyty dowiedzieliśmy się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków oraz połamane przez wichury drzewa. Dziękujemy druhom strażakom za bardzo ciepłe przyjęcie i umożliwienie poznania zawodu strażaka. Życzymy im zadowolenia z wykonywanej pracy oraz szczęśliwych powrotów z akcji.

• Święto Konstytucji 3 Maja

•  Nasze przedszkolaki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja złożyły kwiaty pod pomnikiem 950 lecia Dobrzynia nad Wisłą. W trosce o wychowanie patriotyczne naszych maluszków, cały tydzień obfitował w zajęcia i zabawy związane ze Świętami Majowymi. Rozmawialiśmy o historii Państwa Polskiego, o symbolach narodowych, śpiewaliśmy piosenki patriotyczne. Przez udział w takich działaniach, przedszkolaki kształtują przywiązanie do ojczyzny, jej kultury, tradycji i symboli narodowych